Gomperz: A náci, akire büszkék vagyunk
Nem Donald Tusk találta meg Carl Schmittet, hanem a kormányszopkodó ifjúkonzik.
Nem Donald Tusk találta meg Carl Schmittet, hanem a kormányszopkodó ifjúkonzik.
Egy 24 óra alatt újabb 116 fertőzöttet találtak Magyarországon, az első kísérlet szerint a remdesivir nevű gyógyszer nem ad megoldást a betegeknek, az Egyesült Államok alelnöke szerint a járvány a nyár végén fejeződik be. Járványhírek percről percre a hvg.hu-n.
Speciális szabályok jönnek majd Magyarországon, de az újraindításnak az a feltétele, hogy meg tudják védeni az időseket, a nagyvárosokban élőket és a krónikus betegeket.
Amíg Orbán Viktort az országgyűlési képviselők legalább egyharmada támogatja, addig tarthat magánál minden hatalmat, amíg csak akarja. Ráadásul olyan rendeleteket hozott a kormány a járványra hivatkozva, amelyeknek közük sincs a koronavírushoz – írja Halmai Gábor és Kim Lane Scheppele.
Laboratóriumnak tartja Ausztriát a magyar miniszerelnök, pedig azzal, hogy teljesen lemásoljuk az osztrák intézkedéseket, már elkéstünk. A szomszédos országokban már elkezdtek lazítani a korlátozásokon, persze ehhez az is kellett, hogy sokkal szigorúbb kijárási tilalmat vezessenek be, mint Magyarországon. Szakértők szerint a titok a gyorsaságban és a rengeteg otthoni teszt elvégzésében rejlett, így meg tudták akadályozni a kórházi terjedést.
Május 3-ára Orbán Viktor előirányozta a magyarországi járvány tetőzését. Hogy a vírus szófogadó lesz-e, nem tudjuk. A túlbiztosítottnak tűnő kórházi védekezésnek azonban bizonyosan jelentős járulékos veszteségei lesznek.
A felhatalmazási törvénnyel a miniszterelnök minden kontroll nélkül kormányozhat, s bár az EU még kesztyűs kézzel bánik vele, de Orbán Viktor barátokat veszít az unióban és a Néppártban – állítja Kim Lane Scheppele, az amerikai Princeton Egyetem professzora, az autoritárius rendszerek, illetve a magyar politikai és jogrendszer elismert kutatója.
Van egy nagy különbség Orbán Viktor és Donald Trump amerikai elnök között: a magyar miniszterelnök okosabban választ mobiltelefont.
Tizedik évére annyira bebetonozódott a Nemzeti Együttműködés Rendszere, hogy mára többen vannak azok, akik szerint az Orbán-kormány demokratikus választásokon már nem leváltható, ráadásul a Fidesz-szavazók körében is ez a többségi álláspont – olvasható a Policy Solutions friss kutatásában. Ebből kiderül az is: a többség szerint a Fidesz-kormány a gazdagoknak kedvez, és a kormánypárti szavazók zöme is úgy véli, az juthat előre, aki fideszes. Ezek után nem meglepő a tanulmánynak az a megállapítása sem, hogy többen vannak, akik szerint az ország összességében rosszabb állapotban van, mint tíz évvel ezelőtt.
A koronavírus-járvány elején azt mondta a miniszterelnök: 2560 gép van hazánkban, ehhez szereznek be folyamatosan Kínából.
Szerte Európában nagyot nőtt ugyan a kormányzó pártok, közhatalmat gyakorló politikusok népszerűsége, ez azonban kérészéletű lehet, mert a legtöbb esetben a kormányok belebuknak a gazdasági válságba.
Két helyet visszacsúsztunk a felhatalmazási törvény miatt.
Az aláírók szerint szerint két vírussal kell egyszerre megküzdeni, ebből az egyik Orbán politikája.
Ellentmondó nyilatkozatokat tett a miniszterelnök arról, mi is várható május 3-ára: a járvány tetőzése vagy az ellátórendszer felkészítése. Nem mindegy: másnap kezdődik az érettségi. Délelőtt az országos tiszti főorvos tartotta magát a május 3-hoz, két órával később viszont Kósa Lajos már azzal hárított, a kormánynak nem dolgozik jósda, hogy pontosan tudja a tetőzést. A május 3-i csúcsot több szakértő is kétkedéssel fogadta.
A Mária Rádiónak nyilatkozott a kormányfő a május 3-i dátum jelentőségéről, a tüdőlövést kapott magyar gazdaságról és a keresztény forgatókönyvről.
A Kádár-korszak bukása utáni első szabad országgyűlésre emlékeznének a kormánypártok egy olyan politikai nyilatkozattal, amiben a rendszerváltás után egy posztkommunista időszak következett.
A miniszterelnöki Facebook-oldal követőinek száma hétfőn átlépte az egymilliót, és ezt a kormányfő a jelek szerint kizárólag a koronavírus-járvány ügyes felhasználásának köszönheti.
A kormány felelőssége, hogy milyen további szigorítások lesznek Budapesten, ő csak a rádióból értesül a tervekről – mondta Karácsony Gergely főpolgármester a hvg360-nak adott interjúban. A kórházakból "kiebrudalt" emberek miatt elborzad, szerinte a Pesti úton elrontott tesztekkel és a késői tájékoztatással a népegészségügyi központ munkatársai emberéleteket veszélyeztettek. Gazdasági összeomlás közeledését látja, a fővárosban 60 milliárdot zárolnak.
A miniszterelnök az ajkai kórházban arról beszélt, hogy jövő hó elejére ötezer lélegeztetőgép áll készen majd az országban.